FW-50-05-G-D-562-075-ES
FW-50-05-G-D-562-075-ES
Part Number
FW-50-05-G-D-562-075-ES
Description
CONN HDR 100POS 0.05 STACK SMD
Data sheet
FW-50-05-G-D-562-075-ES.pdf
Delivery Services
FW-50-05-G-D-562-075-ES
Comments
    FW-50-05-G-D-562-075-ES Specifications
    ColorBlack
    Pitch0.050" (1.27mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing0.050" (1.27mm)
    TerminationSolder
    Length - Tail-
    Mounting TypeSurface Mount
    Number of Rows2
    Number of Positions100
    Length - Overall Pin0.637" (16.180mm)
    Length - Stack Height0.562" (14.275mm)
    Length - Post (Mating)0.075" (1.905mm)