FW-50-05-G-D-580-090
FW-50-05-G-D-580-090
Part Number
FW-50-05-G-D-580-090
Description
CONN HDR 100POS 0.05 STACK SMD
Data sheet
FW-50-05-G-D-580-090.pdf
Delivery Services
FW-50-05-G-D-580-090
Comments
    FW-50-05-G-D-580-090 Specifications
    ColorBlack
    Pitch0.050" (1.27mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing0.050" (1.27mm)
    Number of Positions100
    Length - Overall Pin0.670" (17.018mm)
    Length - Stack Height0.580" (14.732mm)
    Length - Post (Mating)0.090" (2.286mm)