FW-50-05-G-D-604-071
FW-50-05-G-D-604-071
Part Number
FW-50-05-G-D-604-071
Description
CONN HDR 100POS 0.05 STACK SMD
Data sheet
FW-50-05-G-D-604-071.pdf
Delivery Services
FW-50-05-G-D-604-071
Comments
    FW-50-05-G-D-604-071 Specifications
    ColorBlack
    Pitch0.050" (1.27mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing0.050" (1.27mm)
    Number of Positions100
    Length - Overall Pin0.675" (17.145mm)
    Length - Stack Height0.604" (15.342mm)
    Length - Post (Mating)0.071" (1.803mm)