FW-50-05-L-D-275-170-P
FW-50-05-L-D-275-170-P
Part Number
FW-50-05-L-D-275-170-P
Description
CONN HDR 100POS 0.05 STACK SMD
Data sheet
FW-50-05-L-D-275-170-P.pdf
Delivery Services
FW-50-05-L-D-275-170-P
Comments
    FW-50-05-L-D-275-170-P Specifications
    ColorBlack
    Pitch0.050" (1.27mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing0.050" (1.27mm)
    Number of Positions100
    Length - Overall Pin0.445" (11.303mm)
    Length - Stack Height0.275" (6.985mm)
    Length - Post (Mating)0.170" (4.318mm)