PTSHS-505-D-040-CL-T-300-LF.pdf
| Series | PTSHS-5-CL |
|---|---|
| RoHS | RoHS |
| Color | Black |
| Pitch | 0.050" (1.27mm) |
| Part Status | Active |
| Row Spacing | 0.050" (1.27mm) |
| Termination | Solder |
| Length - Tail | 0.040" (1.016mm) |