FH26W-45S-0.3SHW(60)
FH26W-45S-0.3SHW(60)
Part Number
FH26W-45S-0.3SHW(60)
Description
CONN FPC/FFC 45POS .3MM
Data sheet
FH26W-45S-0.3SHW(60).pdf
Delivery Services
FH26W-45S-0.3SHW(60)
Comments
    FH26W-45S-0.3SHW(60) Specifications
    SeriesFH26
    RoHSRoHS
    Pitch0.012" (0.30mm)
    Flat Flex TypeFPC
    Voltage Rating30V
    FFC, FCB Thickness0.20mm
    Height Above Board0.039" (1.00mm)
    Number of Positions45
    Operating Temperature-55°C ~ 85°C