FH34SRJ-34S-0.5SH(99)
FH34SRJ-34S-0.5SH(99)
Part Number
FH34SRJ-34S-0.5SH(99)
Description
CONN FPC/FFC 34POS .5MM
Data sheet
FH34SRJ-34S-0.5SH(99).pdf
Delivery Services
FH34SRJ-34S-0.5SH(99)
Comments
    FH34SRJ-34S-0.5SH(99) Specifications
    SeriesFH34SRJ
    RoHSRoHS
    Pitch0.020" (0.50mm)
    Flat Flex TypeFFC, FPC
    Voltage Rating50V
    FFC, FCB Thickness0.30mm
    Height Above Board0.039" (1.00mm)
    Number of Positions34
    Operating Temperature-55°C ~ 105°C