FH34SRJ-4S-0.5SH(50)
FH34SRJ-4S-0.5SH(50)
Part Number
FH34SRJ-4S-0.5SH(50)
Description
CONN FFC FPC 4POS 0.50MM R/A
Data sheet
FH34SRJ-4S-0.5SH(50).pdf
Delivery Services
FH34SRJ-4S-0.5SH(50)
Comments
    FH34SRJ-4S-0.5SH(50) Specifications
    SeriesFH34SRJ
    RoHSRoHS
    Pitch0.020" (0.50mm)
    Flat Flex TypeFFC, FPC
    Voltage Rating50V
    FFC, FCB Thickness0.30mm
    Height Above Board0.039" (1.00mm)
    Number of Positions4
    Operating Temperature-55°C ~ 105°C