FH52-20S-0.5SH
FH52-20S-0.5SH
Part Number
FH52-20S-0.5SH
Description
CONN FFC 20POS .5MM
Data sheet
FH52-20S-0.5SH.pdf
Delivery Services
FH52-20S-0.5SH
Comments
    FH52-20S-0.5SH Specifications
    SeriesFH52
    RoHSRoHS
    Pitch0.020" (0.50mm)
    FFC, FCB Thickness0.30mm
    Height Above Board0.079" (2.00mm)
    Number of Positions20
    Operating Temperature-40°C ~ 105°C