FH52-40S-0.5SH(99)
FH52-40S-0.5SH(99)
Part Number
FH52-40S-0.5SH(99)
Description
CONN FFC BOTTOM 40POS 0.50MM R/A
Data sheet
FH52-40S-0.5SH(99).pdf
Delivery Services
FH52-40S-0.5SH(99)
Comments
    FH52-40S-0.5SH(99) Specifications
    SeriesFH52
    RoHSRoHS
    Pitch0.020" (0.50mm)
    FFC, FCB Thickness0.30mm
    Height Above Board0.079" (2.00mm)
    Number of Positions40
    Operating Temperature-40°C ~ 105°C