SLW14S-1C7LF
SLW14S-1C7LF
Part Number
SLW14S-1C7LF
Description
CONN FFC FPC VERT 14POS 1MM PCB
Data sheet
SLW14S-1C7LF.pdf
Delivery Services
SLW14S-1C7LF
Comments
    SLW14S-1C7LF Specifications
    SeriesSLW-S
    RoHSRoHS
    Pitch0.039" (1.00mm)
    TerminationKinked Pin
    Mounting TypeThrough Hole
    Cable End Type-
    Contact FinishTin
    Flat Flex TypeFFC, FPC
    Voltage Rating100V
    Locking Feature-
    FFC, FCB Thickness0.33mm
    Height Above Board0.217" (5.50mm)
    Number of Positions14
    Operating Temperature-55°C ~ 85°C